BTM - Bitcoin Teller Machine

BTM, müşterilerin kripto paraları madencilerden veya borsalardan nakit olarak kolayca satın alabilecekleri veya satabilecekleri bir Bitcoin ATM çözümüdür. BTM, satıcılara çevrimiçi cüzdan oluşturabilir ve stoklarından (stoktan satış) kripto paraları satabilir veya döviz piyasalarına (stok dışı satışlar) entegre olabilir. BTM, kripto para dünyasına ilk adımlarını atmak isteyen müşteriler için çevrimdışı cüzdan hizmeti de veriyor.

BTM Özellikler

Çift Yönlüdür:

BTM sayesinde nakit paranızla kripto para alabilir veya kripto paranızı satarak nakite çevirebilirsiniz.

İşlem Yapılabilinen Kripto Paralar:

BTC(Bitcoin), BCH (Bitcoin Cash), ETH (Ethereum), LTC (Litecoin), vb. gibi 100’den fazla kripto parayı destekler.

İşlem Yapılabilinen Dövizler:

İşlemlerinizi dilerseniz TL, USD veya EUR ile yapabilirsiniz.

Maksimum Güvenlik:

BTM sunucu ile iletişimi yalnıca HTTPS üzerinden kurar. Sunucu ise kriptopara borsalarıyla ve sıcak cüzdanlarla iletişim kurar. BTM kendi üzerinde kriptopara tutmaz bununla ilgilenen sunucudur. BTM fiziksel olarak da çok güvenlidir. İçerisindeki ATM kasası hem şifreli hem anahtar kilitlidir. Bu da BTM’i benzerlerinden çok daha güvenli kılar.

Kur Dalgalanmalarından Etkilenmez:

Benzerlerinin aksine BTM ile işlem yapılırken BTM kur bilgilerini anlık yeniler. Bu sayede BTM işletmecisi kripto para kur dalgalanmalarından olumsuz etkilenmez.

Uzaktan İşletme ve Görüntüleme:

Cihaz gerekli tüm ayarları sunucudan alır. Bu sayede uzaktan cihazın durumunu, nakit dönüşüm ünitesi kasetlerindeki para miktarını, kur bilgilerini, nakit işlem limitlerini, yapılan işlemleri gibi pek çok bilgiye erişim sağlanabilir. Ayrıca dilerseniz cihaz içerisindeki para miktarı belirli bir miktara ulaştığında veya herhangi bir işlem yapıldığında BTM size email göndererek uyarır.

Uzaktan Yazılım Güncelleme:

Gelecekte yapılması gerekecek tüm yazılım güncellemeleri internet üzerinden yapılacağı için işletmeci müdahalesi gerekmez. Bu durum işletme giderlerini ciddi miktarda azaltır.

AML ve KYC: 

İsteğe göre cep telefonu onayı ile müşteri kimlik tespiti yapılabilir.

Geniş Ekran:

BTM bekleme modundayken işletmecisinin belirlediği reklamları büyük ekranında göstererek ekstra gelir kaynağı yaratır.